Spray "Avamis" - analoog ravimile "Nazonex"?

Paljud inimesed tahavad teada, kas Avamis on Nazonexi analoog. Mõlemad ravimid sisaldavad hormoone ja neil on sarnased näidustused. Nende ainete vahel on siiski väga tõsiseid erinevusi, mida tuleb nende kasutamisel arvestada..

Ravimi kirjeldus

Ravim "Avamis" on saadaval sprei kujul, mis põhineb sünteetilisel ainel, mida nimetatakse flutikasoonfuroaadiks. See kuulub glükokortikosteroidsete ravimite rühma, mis toimivad teatud retseptoritele ja täidab põletikuvastase aine rolli. Ravimi "Avamis" peamine eesmärk on kõrvaldada allergilise riniidi tunnused. Pealegi võib selline seisund ilmneda hooajaliselt või jätkuda terve aasta. Seda ravimit saavad kasutada täiskasvanud ja üle kuue aasta vanused lapsed. Ninatilgad "Avamis" võivad olla osa komplekssest ravist laste sinusiidi, sinusiidi või adenoidide ravis.

Vastunäidustused

Ravimi "Avamis" kasutamine on keelatud inimestele, kes on selle tööriista komponentide suhtes ülitundlikud. Erilist tähelepanu tuleks pöörata ka raske maksafunktsiooni häirega patsientidele. See on tingitud asjaolust, et ravim ei imendu organismis täielikult ja ainevahetuse protsessis läbib see maksa. Selle tagajärjel muutub põhiaine farmakokineetika.

Ravimite "Avamis" ja "Nazonex" sarnasus

Paljud inimesed on huvitatud küsimusest: “Avamis spray - Nazonexi analoog?” Sellele ühemõtteliselt vastamiseks peaksite uurima nende ravimite peamisi omadusi. Ravim "Avamis" on ninasprei, mis sisaldab hormonaalseid komponente. Seda ravimit toodetakse Ühendkuningriigis. Ravimit "Nazonex" toodetakse ka pihusti kujul, kuid tootjariik on Belgia. Avamise ja Nazonexi ravimid on hormonaalsed ravimid, seetõttu tuleks enne nende kasutamist kindlasti pöörduda arsti poole. Nende näidustuste kohaselt on need ravimid üsna sarnased. Neid kasutatakse:

1. Hooajalise ja aastaringse allergilise riniidi ravi.

2. Adenoidide teisenduste hävitamine.

3. Sinusiidi, sinusiidi ravi, põhihaiguse tagajärgede likvideerimine.

Samal ajal on Nazonexi pihusel üks oluline omadus: seda saab kasutada ennetamise vahendina. Avamise ja Nazonexi preparaatide sarnasus seisneb selles, et soovitud annuse valimine toimub sõltuvalt patsiendi vanusest ja diagnoosist.

Erinevused Avamise ja Nazonexi vahel

Samal ajal on neil ravimitel väga tõsised erinevused, mis võimaldavad meil vastata küsimusele, kas Avamise sprei on Nazonexi ravimi analoog. Alustuseks tuleb märkida nende ravimite vastunäidustused. Niisiis, pihustit "Nazonex" ei saa alla kahe aasta vanustele lastele välja kirjutada. See on vastunäidustatud ka inimestele, kes kannatavad hingamissüsteemi nakkuslike, viiruslike, seenhaiguste patoloogiate all. Nasonexi ravimeid ei soovitata kasutada patsientidel, kellele on varem tehtud nina või siinuse piirkonnas kirurgilisi sekkumisi..

Vastunäidustuste arvu osas on Avamise preparaat madalam Nazonexi pihustist, kuid mõnele neist tuleks siiski tähelepanu pöörata. Niisiis ei saa Avamise tilka maksa patoloogiatega inimestele välja kirjutada. Kui me räägime ravimite kasutamisest raseduse või imetamise ajal, siis peetakse Avamist säästlikumaks. Lisaks saavad seda kasutada inimesed, kes kannatavad igasuguste neerupuudulikkuse vormide all..

Adenoidravi

Adenoidsete moodustiste raviks on sagedamini ette nähtud Avamis. See on tingitud asjaolust, et Nazonexi pihusti kasutamine ja selle kombinatsioon teiste hormonaalsete ainetega võib põhjustada väga negatiivseid tagajärgi. Eriti põhjustab see ainevahetushäireid. Mõnikord täheldatakse kõrvaltoimeid tugeva pearingluse ja ninaverejooksu vormis. Avamise pihusti kasutamine ei tekita selliseid probleeme. Pealegi, arvestades kõiki arsti soovitusi, annab see ravimeetod lühikese aja jooksul positiivseid tulemusi. Allergilise riniidi ja adenoidsete moodustiste raviks kasutatakse sageli Avamise preparaati. Selle toote analoog, Nazonexi pihusti, on samuti väga efektiivne ja sellel on sarnane toime. Selle või teise ravimi kasutamise otsuse peaks siiski tegema ainult arst, võttes arvesse teie keha individuaalseid omadusi.

Avamis

Struktuur

Üks annus ravimit sisaldab toimeainet - mikroniseeritud flutikasoonfuroaati - 27,5 mcg + abiaineid (tselluloos, polüsorbaat, dinaatriumedetaat, dekstroos, vesi).

Vabastusvorm

Avamise ninatilgad lastakse välja valge ühtlase suspensioonina. Suspensioon sisaldub tumeoranžist klaasist pudelites mahus 30, 60 või 120 annust.

farmakoloogiline toime

Põletikuvastane, kortikosteroid.

Farmakodünaamika ja farmakokineetika

Avamys (Avamys) hormonaalne ravim või mitte?

Ravim sisaldab fluoritud kortikosteroidi, seetõttu on see hormonaalne ravim, kuid kohalik toime.

Pärast nina limaskesta imendub ravim, kuid mitte täielikult. See metaboliseerub maksas, kuid väikestes annustes ei saa selle kogust vereplasmas mõõta.

Üle 99% flutikasoonist seondub valkudega. Kehas (maksas) ei jagune flutikasooniks.

Toimeaine väljutamine kehast seedetrakti kaudu koos väljaheitega.

Neeru- ja maksahaigustega (kerged) patsiendid ei avalda ravimile organismile kahjulikku toimet.

Näidustused

Avamise ninasprei on ette nähtud allergilise riniidi korral kompleksravi osana.

Vastunäidustused

Ninasprei kasutatakse ettevaatlikult koos:

  • rasked maksahaigused ja funktsioonihäired;
  • ravimiallergia ravimi komponentide suhtes;
  • samaaegne kasutamine ritonaviiriga;
  • alla kuueaastased lapsed.

Kõrvalmõjud

  • ninaverejooksud;
  • anafülaksia, urtikaaria, Quincke ödeem, nahalööve;
  • peavalu;
  • kasvupeetus on lastel väga harv.

Juhised Avamisele (meetod ja annus)

Tilgad kantakse intranasaalselt. Ravim hakkab toimima kaheksa tunni jooksul pärast pealekandmist, enamasti saavutatakse soovitud toime üks kuni kaks päeva pärast pihusti kasutamise algust.

Avamise kasutusjuhendi kohaselt:

  • täiskasvanutele on ette nähtud kaks sprei mõlemasse ninasõõrmesse üks kord päevas;
  • 2–11-aastased lapsed - üks süst mõlemasse ninasõõrmesse üks kord päevas.

Pihustuspudel on varustatud pihusti kaitsekorgiga, spetsiaalse aknaga, ravimi tase on torus nähtav. 120-doosilistes viaalides võib taset esialgu pakend varjata ja see ilmneb pikaajalise kasutamise korral.

Enne ravimi esimest kasutamist tuleb viaali korralikult loksutada (10 sekundit) ja õhku tuleb teha kuus “ühekordset” süsti. Seejärel, sissehingamise ajal, suunates nebulisaatori ninakanali välisseinale ja hoides pudelit vertikaalselt, vajutage vajalik arv vajutusi nebulisaatori nupule (kahe sõrmega). Pärast kasutamist hingake suu kaudu välja, pühkige pihustuspudeli niiske lapiga ja sulgege kaas.

  • laske niiskusel siseneda pihustile;
  • proovige pritsi ise näpuga puhastada;
  • jätke pudel lahti, et vältida ummistumist ja nupu tahtmatut vajutamist;
  • pihustage ravimit silma (kokkupuute korral loputage puhta veega).

Kui pihustuspüstol lakkab töötamast:

  • võib-olla on ravim lõppenud, kontrollige selle taset spetsiaalses aknas;
  • kontrollige, kas ots on ummistunud (ärge proovige selle puhastamiseks kasutada tihvti);
  • ravimkorpus võib olla pikka aega kahjustatud või jäänud kaaneta;
  • valmistage viaal uuesti ette nagu enne esimest kasutamist.

Üleannustamine

Kliiniliste uuringute ajal ei esinenud ravimi üleannustamist isegi 50 annuse kasutamisel 4 päeva jooksul.

Koostoime

Uuringute ajal ei täheldatud ühtegi uuringut..

Kombinatsioon ritonaviiriga ei ole soovitatav, et vältida flutikasooni mõju vastastikust tugevnemist.

Müügitingimused

Ladustamistingimused

Asukohas, mis pole lastele kättesaadav. Temperatuuril 0 kuni 30 kraadi. Vältige ravimite külmumist.

Odavate analoogide nimekiri Avamis, hind

Vaatamata meeldivale soojusele pärast külma talve, võib kevad ja järgmine suvi põhjustada allergikutele mitmeid ebamugavusi. Kõige sagedamini seisavad nad mitmesuguse taimestiku õitsemise ajal silmitsi nohu ja muude ebameeldivate kaasnevate negatiivsete nähtustega. Nende vaevuste vastu saab ravim Avamis tõhusalt võidelda. See on intranasaalne pihusti, mis on end ravimiturul tõestanud. Vaatamata meditsiinitoote efektiivsusele ei pruugi paljud patsiendid olla rahul selle üsna kõrge hinnasildiga. Sel juhul võivad appi tulla odavad asendajad..

Mis aitab pihustist

Näidustused:

Peamine näidustus on tavalise külmetuse sümptomite ravi, mis ilmneb hooajaliselt või pidevalt täiskasvanutel ja üle kahe aasta vanustel lastel..

Vastunäidustused

  • Isikud, kellel on kompositsioonis väljendunud negatiivne reaktsioonivõime;
  • Ebastabiilse maksafunktsiooniga;
  • Ei soovitata alla 2-aastastele lastele, kuna toimeaine ohutuse kohta pole piisavalt andmeid.

Võimalikud kõrvaltoimed

Enamasti talutakse seda ohutult. Kõige sagedamini on patsiendil vere väljavool ninast. Eriti tõenäoline on see pikaajalise ravi korral - üle pooleteise kuu. Alaealistel tekivad haavandid. Eriti harva esinevad lööbed, nõgestõbi, tursed.

Terapeutilise perioodi olulised punktid

  • Ravimi aktiivsete elementide läbimine maksafunktsiooni häiretega patsientidel võib põhjustada muutusi selle imendumises. Sel juhul ei ole annuse kohandamine vajalik;
  • Ei mõjuta võimet juhtida suuremat keskendumist ja vastutust nõudvaid mehhanisme, sealhulgas sõidukeid;
  • Ärge laske ravimil silma sattuda. Vastasel juhul loputage kohe rohke veega..

Kas rasedad ja imetavad naised on lubatud?

Nendes sätetes määrab uimastiravi vajaduse kvalifitseeritud arst. Enamasti on see lubatud ainult olukordades, kus kasu ema organismile on tõesti suurem kui kahjulik mõju lootele või beebile. Lisaks ei viidud läbi konkreetseid andmeid uuringute kohta, mis käsitlevad mõjutustegevust nendel perioodidel..

Kasutustingimused

Kasutusjuhend

- tutvustab farmaatsiatoodet intranasaalselt. Maksimaalse toime saavutamine tagatakse arsti kehtestatud aktiveerimisskeemi range järgimisega. Pärast esimest kasutamist on kasulik toime tunda vähemalt 8 tunni jooksul.

- Allergilise riniidi vastu võitlemiseks soovitatakse 12-aastastel patsientidel teha kaks pihustust mõlemasse ninasõõrmesse üks kord päevas (kokku - 110 mikrogrammi). Positiivse efekti korral vähendatakse ööpäevast annust 55 mikrogrammini.

- 2–11-aastastele alaealistele soovitavad eksperdid alustada ravi ühekordse annusega päevas 55 mikrogrammi. Parandamise puudumine võimaldab suurendada kuni 110 mcg.

- Enne kasutamist on vaja hoolikalt ette valmistada. Kuna ravim on piisavalt paks lahus, tuleb manustamise hõlbustamiseks pihustada kümme sekundit. See muudab vedelamaks ja pihustab paremini. Pärast seda eemaldage kork ja tõmmake seda indeksi ja pöidla abil, hoides püsti ja suunates endast eemale. Järgmisena peate tugevalt nuppu vajutama ja vähemalt 6 klõpsu tegema. Alustada tuleks alles pärast loetletud manipulatsioone.

Ravimi manustamise skeem:

  • Loksutage pudelit;
  • Eemaldage kaitsekork;
  • Pärast ninaõõne puhastamist tõstke pea üles;
  • Pihustusvahendi suunamiseks nina välisseinale, mis tagab õige pihustamise;
  • Suuõõne kaudu välja hingamiseks ninasõõrmest pihusti;
  • Korrake sama protseduuri teisest ninasõõrmest;
  • Sulgege pudel ja varjake seda lastele kättesaamatus kohas..

Kui palju maksab Avamis: apteegi hind

Müüakse retsepti alusel. Apteka.ru andmetel maksab Moskvas see meditsiinitoode 629 rubla. Piirkondades on kulud praktiliselt samad.

Venemaa ja välismaiste toodete odavate alternatiivsete asendajate loetelu

Selles loendis on esitatud ravimid, mis võivad kvalitatiivselt asendada kõnealust ravimit. Kõigil neil on ühtne vabanemisvorm - intranasaalseks manustamiseks mõeldud pihusti.

Analoogse odavama pihusti nimi AvamisApteka.ru (hind rublades)Piluli.ru (hind rublades)
MoskvaSPbMoskvaSPb
Nazonex492446487449
Desriniit387365394360
Nozefriin310-372384
Tafen Nasal363329359331
Nazarel373335358330
Nasobek180180201174

Nazonex - (tootja - Belgia / Venemaa)

See on ette nähtud hooajaliselt või regulaarselt esineva riniidi vastu. See aitab nii täiskasvanuid kui ka üle kaheteistaastaseid lapsi. Pädev võitluses sinusiidi vastu.

See ei ravi komponentide halva imendumisega inimesi, neid, kellel on nina sees nakkavad (bakteriaalsed ja viiruslikud) kahjustused. Ravi on keelatud patsientidel pärast ninaõõne operatsioone või vigastusi, mis tahes tüüpi tuberkuloosi esinemise korral, lapse ootamisel ja põetamisel.

Pärast Nasonexi manustamist ilmub aeg-ajalt verehüübed, kuni rikkaliku veritsuseni, põletustunneeni, ärrituseni. Alaealistel on tõenäoliselt migreen, sagedane aevastamine.

Desrinitis - (Tšehhi Vabariik)

Pärast ninaõõnde sisestamist ületab see efektiivselt hooajalise ja pideva nohu - patsientidele alates 2. eluaastast. Suurenenud sinusiit, millega kaasneb antibiootikumravi, on ette nähtud üle 12-aastastele isikutele. Efektiivne ennetavate meetmete ajal - aktiveeritakse mitu nädalat enne õitsemise hooaja algust.

Vastunäidustatud ülitundlikkus, millel on nina mehaanilised kahjustused ja seisund pärast operatsiooni. Pole ette nähtud diagnoositud tuberkuloosi, seene, herpesviiruse korral, sealhulgas nägemisorganite kahjustuste korral.

Paralleelsete kõrvaltoimetena on tunda kerget valu, sügelust, kerget dermatoloogilist reaktsiooni, nina lima vabanemist koos verelaikudega.

Nozefrin - (kodumaine alternatiiv)

Selle on valmistanud Peterburi ravimifirma. See leevendab siinuste põletikku ja turset. Oletame, et me võitleme allergiaga ainult alates kaheaastasest ja alates 12. eluaastast - see aitab vältida selle hooajalist avaldumist. Spetsialist soovitab Nosefrini sageli sinusiidi ja rinosinuidiidi korral, polüpoosiga alaealiste puhul.

Kõrvalreaktsioonid paralleelselt - identsed ülaltooduga.

Tafen Nasal - (Šveits / Sloveenia)

Sellel on võimas allergiavastane omadus ja seda müüakse taskukohase hinnaga. Ravim aeglustab põletiku eest vastutavate induktsioonrakkude aktiivsust. Selle tagajärjel vähenevad allergilistele iseloomulikud tunnused.

Ravib kvalitatiivselt vasomotoorse ja allergilise tüübi nohu ja polüüpe. Kopsu-tuberkuloosiga ei ole lubatud alla kuue aasta vanuselt rinnaga toitmise ajal võtta tugevat negatiivset reaktsiooni ravimi peamisele toimeainele. Rasedate naiste kaasamise otstarbekuse määrab arst, lähtudes kasu ja kahju suhte reeglist.

Hingamisorganid võivad taluda hingamisteede limaskestade ärritust, esineb tugev aevastamine, verejooks, ebaolulise valusündroomid. Need olukorrad on üsna haruldased ja mööduvad mõne aja pärast iseenesest.

Nazarel - (Tšehhi Vabariik / Iisrael)

Sarnast odavat asendajat toodab Tšehhi ettevõte ühe Iisraeli ravimiettevõtte toel. See erineb muu hulgas selle poolest, et kahe tunni jooksul pärast pealekandmist leevendab see turset ja leevendab silmades ja ninas põletikulist protsessi. Seejärel surutakse maha allergiline seisund.

See paistab teiste seas silma sellega, et ei võitle ainult olemasoleva halva enesetunde vastu, vaid hoiatab neid ka. Niisiis, Nazarel aitab mitmesuguse taimestiku hooajalise õitsemise alguses.

Ravim ei ole vastuvõetav neile, kellel on nina limaskesta traumaatiline või haavandiline kahjustus, viirusvaevused, samaaegne kortikosteroidide kasutamine, mis aitab võidelda astma vastu.

Nasobek - (Iisrael / Tšehhi)

See on uuritud geneeriliste ravimite hulgas kõige taskukohasem asendus. Lisaks ülalnimetatud näidustustele hõlmab tema pädevus ninaõõnes kogunenud lima looduslike jäätmete parandamist. Eemaldab täielikult hüpelergia ja muu päritolu põhjustatud nohu sümptomid.

Spetsialistid ei määra Nasobekit neile, kellel on kalduvus ninaverejooksule, kes on taastusravi perioodil pärast operatsiooni, tõsised kahjustused, kuna kõrvaltoimed võivad taastumisprotsessi peatada. Seen-, viirusetüübi, tuberkuloosi haigused - selle ravimi tagasilükkamise alus.

Järeldus taskukohaste pihustivahetusvahendite kohta

Farmakoloogiliste toodete siseturu uuring näitas, et sellel on piisav arv allergiavastaseid ravimeid. Nende kättesaadavus aitab kõiki elanikkonna sektoreid, eriti vaeseid. Odavate geneeriliste ravimite tootjad on nii Venemaa kui ka välismaised ettevõtted. Allergia nohu kujul on ebameeldiv ja esmapilgul pole see ohtlik haigus. Sellest hoolimata provotseerib selle haiguse kaastundlikkus, enesega ravimine tõsiste komplikatsioonide tekkimist. Sellepärast nõuab see seisund kvaliteetset diagnoosimist ja ravi kvalifitseeritud spetsialistide järelevalve all..

Avamise hind Tomskis alates 759 rubla., Osta Avamis, ülevaateid ja kasutusjuhendeid

Avamise ninasprei on glükokortikosteroid, millel on väljendunud põletikuvastane toime ja mis on ette nähtud allergilise riniidi raviks.

Toimeaine - Flutikasoonfuroaat (sünteetiline glükokortikosteroid).

Sünteetilisel trifluoritud glükokortikosteroidil on kõrge afiinsus glükokortikosteroidiretseptorite suhtes, väljendunud põletikuvastane toime.

Hoolimata asjaolust, et Avamise pihusti peamine toimeaine on fluoritud kortikosteroid (hormonaalne aine), ei sisene see süsteemsesse vereringesse ja sellel on ainult kohalik toime.

Ninasisese manustamise korral tervetele vabatahtlikele aktiivset komponenti uriinis ei tuvastatud. Kuni 1% metaboliitidest eritub neerude kaudu, seetõttu arvatakse, et neerufunktsiooni häired ei mõjuta ravimi farmakokineetikat..

Struktuur

Avamis toodetakse ninasprei kujul, mis sisaldab homogeenset valge värvi suspensiooni (mõnikord nimetatakse seda ekslikult ninatilkadeks). Ühekordse annuse kasutamisel on ravimi kogu biosaadavus (assimileerumisvõime) umbes 0,5%. Sprei on saadaval 30, 60 või 120 annusena pudeli kohta.

Avamisu väljendunud põletikuvastast toimet annab selle koostisse kuuluv aktiivne komponent - flutikasoonfuroaat (sünteetiline glükokortikosteroid).

Peamine toimeaine on mikroniseeritud flutikasoonfuroaat (27,5 mg annuse kohta).

Spray Avamis sisaldab ka abiaineid:

  • Dekstroos (2750 mcg);
  • Dispergeeruv tselluloos 11% naatriumkarmelloosiga (825 μg);
  • Polüsorbaat (13,75 mcg);
  • 50% bensalkooniumkloriidi lahus (16,5 μg);
  • Dinaatriumedetaat (8,25 mcg);
  • Puhastatud vesi (kuni 50 μl).

Üks annus ravimit sisaldab toimeainet - mikroniseeritud flutikasoonfuroaati - 27,5 μg abiaineid (tselluloos, polüsorbaat, dinaatriumedetaat, dekstroos, vesi).

Avamise ninatilgad toimetatakse apteekidesse valge ühtlase suspensioonina, mis toimetatakse kehasse pihustamise teel. Suspensioon sisaldub tumeoranžist klaasist pudelites mahus 30, 60 või 120 annust. Üks annus ravimit sisaldab toimeainet - mikroniseeritud flutikasoonfuroaati - 27,5 mcg ja abiaineid.

  • flutikasoonfuroaat;
  • etüleendiamiintetraäädikhappe dinaatriumsool;
  • glükoos;
  • puhastatud vesi.

1 annus ravimit

sisaldab: flutikasoonfuroaati - 27,5 kg;

Abiained, sealhulgas bensalkooniumkloriidi lahus.

Avamis või peekon

See tööriist kuulub paiksete glükokortikoidhormoonide kategooriasse. Ravimil on antihistamiinikum ja põletikuvastane toime. Ta tuleb edukalt toime puffimisega. Lisaks blokeerib tööriist lämmastikoksiidi induktsiooni ja leukotrieenide tootmist. See aitab vähendada kudede turset ja näärmete sekretsiooni..

Ravimit saab kasutada heinapalaviku raviks ja ennetamiseks. Seda saab kasutada ka vasomotoorse riniidi kõrvaldamiseks. Bekonaasi ei saa kasutada alla 6-aastaste laste jaoks, samal ajal kui avamis kasutatakse alates 2-aastasest. Sellisel juhul saab ravimit pikka aega ninasse manustada. Aktiivsete komponentide individuaalse talumatuse korral on oht allergiate tekkeks.

Kuidas ravida hooajalisi allergiaid

Vabastusvorm

Avamise ninatilgad lastakse välja valge ühtlase suspensioonina. Suspensioon sisaldub tumeoranžist klaasist pudelites mahus 30, 60 või 120 annust.

Ninasprei jaoturiga (27,5 mg / annus). Ravim on saadaval valget värvi homogeense suspensioonina oranži klaasi pudelis, mis sisaldab 30, 60, 120 annust.

ninasprei 30 või 120 annuse jaoks tumedates klaaspudelites, 1 pudel ninaadapteri ja kaanega pappkarbis.

Piserdage nasaalset Avamis - kasutusjuhendit

Avamise peamine eesmärk on vähendada patsiendi immuunsussüsteemi reaktsiooni ärritavatele allergeenidele. Pärast hingamissüsteemi limaskesta imendub selle toimeaine kiiresti, pärast mida ilmnevad selle dekongestandid ja põletikuvastased toimed. Selle tagajärjel nohu sümptomid vähenevad või lakkavad täielikult, patsiendi seisund paraneb.

Avamis on allergia sprei, kuid otolarüngoloogias kasutatakse seda ka sinusiidi ja adenoidide kompleksravi komponendina, kuna see aitab kiiresti ja tõhusalt peatada ninakõrvalurgete ägedaid põletikulisi protsesse. Ravimi teine ​​omadus on selliste komplikatsioonide ennetamine, mis sageli kaasnevad selliste patoloogiatega ja ohustavad pikka ja rasket ravi.

Avamis - hormonaalne ravim või mitte?

Avamis on steroidne ravim, sest sisaldab hormooni. Kuid erinevalt teistest selle rühma ravimitest, mida kasutatakse suu kaudu, tungib see vereringesse tühistes kontsentratsioonides (mitte rohkem kui 1%) ja selle peamine toime on kohalik.

See võimaldab seda välja kirjutada nooremas vanuserühmas ja krooniliste haigustega patsientidel, kuid ravieeskirjade järgimise ja ettenähtud annuste järgimise nõuded jäävad alles, kuna nende läbikukkumine on täis mitmesuguseid komplikatsioone.

Farmakoloogiline rühm

Avamis on glükokortikosteroidne ravim, mida kasutatakse paikselt ENT haiguste raviks.

Koostis Avamis

Toimeaine Avamis on flutikasoonfuroaat kontsentratsioonis 27,5 mikrogrammi (mcg). Veevaba glükoos, destilleeritud vesi, polüsorbaat ja muud komponendid täiendavad retsepti..

Vabastusvorm Avamis

Pihusti on valmistatud lisanditeta valge tooni suspensioonina, mis on pakendatud oranži klaasi pudelitesse. Seda pakutakse kolmes versioonis - 30, 60 või 120 annust. Pakend on varustatud spetsiaalse düüsi-jaoturiga, millel on piiraja, mis hoiab ära vedeliku suvalise pressimise ja pihustamise.

Fotoavamis (flutikasoonfuroaat) ninasprei

Veel üks vabastamisvormi funktsioon on indikaatoraken, tänu millele saate igal ajal teada saada, mitu annust on ära kasutatud ja kui palju on pudelis järele jäänud.

Ladina retsept

Nagu iga tugev või hormonaalne ravim, antakse ka Avamis apteegikettidest välja ainult vastava spetsialisti retsepti alusel. Arst kirjutab pärast patsiendi uurimist ja diagnoosi panemist välja selle omandamise vormi, see täidetakse järgmiselt:

Rp: Sol. Avamys 120 annust

D.S: ninas 2 annust igas ninakäigus 1 kord päevas.

Näidustused

Avamis eesmärk on vähendada ärritavate allergeenide põhjustatud nohu ilminguid üle kahe aasta vanustel patsientidel. Üle 12-aastastel patsientidel on lubatud seda kasutada ka autoimmuunpatoloogia silmailmingute peatamiseks..

Loe lisaks: Kõik allergilise riniidi kohta - sümptomid, põhjused ja ravi lastel ja täiskasvanutel

Vastunäidustused

Avamise ravi ainus piirang on ülitundlikkus selle komponentide suhtes..

Raske neerukahjustusega patsientidel tuleb olla ettevaatlik, kuna just nende abiga eemaldatakse ravimi metaboliidid kehast. Sellised patsiendid vajavad annuste individuaalset valimist, kuna tugevate ainete neutraliseerimine ja evakueerimine võib muutuda ja see põhjustab siseorganitele veelgi suurema kahjustuse tekkimist.

Avamise annustamine ja manustamisviis

Avamis on ette nähtud eranditult kohaliku ravimina, pakendi sisu pihustatakse hingamisteedesse. Selleks, et ravimi toime oleks käegakatsutav, kasutatakse ravimit regulaarselt ja pikka aega vastavalt spetsialisti määratud skeemile, kuna sellest kõrvalekaldumist peetakse kliiniliste tulemuste puudumise kõige tavalisemaks põhjuseks.

Kasutamine üle 12-aastastele patsientidele

Alustage tavalise annusega - 2 inhalatsiooni mõlemasse ninasõõrmesse üks kord päevas. Vajaliku ravitoime saamisel vähendatakse seda ühe sissejuhatuseni ja järgitakse sellist raviskeemi kuni allergiahooaja lõpuni.

Noorte patsientide ravi

Lastele näidatakse 1 annuse sisseviimist igas ninakanalis 1 kord 24 tunni jooksul. Kui mõne päeva pärast pole lapse seisund stabiliseerunud, saate annust suurendada 2 korda, s.t. kuni 55 mcg, kuid pärast väljendunud terapeutilise efekti saavutamist naaske uuesti ühekordseks süsteks.

Avamise pihusti kestus ei ole piiratud, vajadusel saab seda kasutada aastaringselt.

Avamis adenoidide tekkeks lastel

Avamise adenoididega raviskeem nooremas patsientide rühmas ei erine selle vanusekategooria klassikalisest, kuid selle patoloogia ravikuur on üsna pikk, see võib olla mitu kuud. Teraapia esimese etapi lõpus vaatab spetsialist lapse uuesti üle ja hindab selle tulemusi, kui ravi on edukas, määratakse pärast pausi teine ​​kuur.

Loe edasi: kas lastel on väärt võtta antibiootikume adenoidide jaoks?

Pritsi ettevalmistamise ja kasutamise reeglid

Selleks, et üks sissehingamine vastaks täpsele terapeutilisele annusele, tuleb suspensiooniviaal esimese süsti jaoks õigesti ette valmistada või pärast lühikest säilitamist taastada raviks vajalik seisund..

Niisiis, kõigepealt peate seda mitu sekundit tugevasti raputama, nii et piisavalt tiheda konsistentsiga suspensioon muutuks vedelamaks. Pärast ettevaatlikult eemaldage kaitsekork ja vajutage pihustile, hoides pakendit rangelt püsti. Viimast toimingut tuleb korrata 5–7 korda, kuni august ilmub väike pilv. Pärast seda loetakse pudel kasutamiseks valmis..

Enne ravimi iga manustamist tuleb raputada suspensiooni. Pudelit hoitakse alati püstiasendis ja pea kallutatakse ette. Enne sissehingamist puhastatakse ninaõõnsused põhjalikult, viaali nina pööratakse nii, et vedelik satub hingamisorgani külgpinnale, mitte nina vaheseinale. Süstimine toimub sügava sissehingamise ajal ja pärast pudeli nina ninasõõrmest väljahingamist tuleb suu suu välja hingata. Kui on vajalik kahekordne sissehingamine, tuleb järgida ka seda manustamisskeemi: sissepääs sissepääsul, nina väljatõmbamine, väljahingamine, kõigi toimingute kordamine.

On väga oluline hoida pihustuspüstol puhtana. Peate meeles pidama, et te ei saa seda pesta, nii et ummistuse vältimiseks peate pärast iga protseduuri seda puhta lapiga patsutama ja seejärel korgi tihedalt ja õrnalt sulgema..

Avamise kõrvaltoimed ja mõjud

Keha soovimatuid reaktsioone suspensiooni kasutamisel esineb harva ja need väljenduvad tavaliselt järgmiste sisesüsteemide nähtustes:

  • hingamisteede organid - verejooks, haavandid, valulikkus ja ebamugavustunne, ärritus, nina vaheseina rebend;
  • immuunne - allergiate üldised ja kohalikud ilmingud, Quincke ödeem, bronhospasm;
  • närviline - valu peas;
  • nägemisorganid - nägemisfunktsioonide iseenesest kaduvad häired;
  • lihasluukonna - kahjustatud kasvuprotsessid nooremas vanuserühmas patsientidel.

Avamis raseduse ja rinnaga toitmise ajal

Uuringuid ravimi toimemehhanismi kohta arenevale lootele ei ole läbi viidud, kuid kuna glükokortikosteroid, mille põhjal sprei loodi, ei imendu praktiliselt vereringesse, on lubatud raseduse ajal Avamise ninasprei soovitada patsientidele, kuid ainult siis, kui ravi eeldatavad tulemused on suuremad kui risk sündimata lapsele.

Samuti pole andmeid selle kohta, kas aktiivne steroid siseneb imetava ema piima, seetõttu pole Avamis soovitatav loomuliku toitmise ajal allergia sümptomeid kõrvaldada..

Ühilduvus Avamis alkoholiga

Ravimi ametlik märge ei hõlma Avamise pihustiga ravi ajal alkoholi kasutamise keeldu, kuid arstid on ühemõtteliselt seisukohal, et nende vedelike kombineerimine on keelatud. Kuigi ravimeid kasutatakse kohapeal ja patsiendi verdesse tungib vaid väike kogus hormooni, pole garantiid, et isegi need annused ei põhjusta tõsiseid tüsistusi, nagu seedesüsteemi haavandilised kahjustused või tsirroos.

Tuleb meeles pidada, et etanooli ennast peetakse ka allergeeniks, seetõttu võib see immuunsüsteemist põhjustada mitmesuguseid kõrvaltoimeid, mille leevendamiseks võib vaja minna kvalifitseeritud meditsiinilist abi ja pikaajalist rasket ravi.

Koostoimed teiste ravimitega

Avamis tuleb kasutada ettevaatlikult, kui patsiendile on juba välja kirjutatud mõned muud ravimid. Eriti tähelepanuväärsed on:

  • retroviirusevastased ravimid on keelatud;
  • CYP3A4 inhibiitorid - ettevaatusega.

Kõlblikkusaeg, säilitustingimused

Avamisid tuleks hoida koduses ravimikapis, mis asub kohas, kuhu lapsed ei pääse. Pudeli külmikusse panemine või toote külmutamine on rangelt keelatud; ümbritseva õhu temperatuur ei tohiks ületada 30 kraadi.

Avamise kõlblikkusaeg pärast avamist on 2 kuud, tehases suletud pudelis, suspensiooni säilitatakse kolm aastat.

Farmakoloogilised omadused

Ninasprei "Avamis", kasutusjuhendid annavad sellist teavet - glükokortikosteroid (GCS) paikseks kasutamiseks. Flutikasoonfuroaat (ravimi toimeaine) - sünteetiline trifluoritud glükokortikosteroid, millel on kõrge afiinsus glükokortikoidi retseptorite suhtes, millel on väljendunud põletikuvastane toime.

Avamis spray on põletikuvastase toimega ja kuulub paiksete glükokortikosteroidide (glükokortikoidide) rühma.

Farmakodünaamika: flutikasoonfuroaat on sünteetiline trifluoritud glükokortikosteroid, millel on kõrge afiinsus kortikosteroidiretseptorite suhtes.

  • Imemine. Flutikasoonfuroaat metaboliseerib maksas esmase metabolismi. Mittetäielik imendumine põhjustab tähtsusetu süsteemse toime. Ninasisene annus 110 mikrogrammi üks kord päevas võimaldab mõõta mõõtmatu plasmakontsentratsiooni (lt; 10 pg / ml). Toimeaine absoluutne biosaadavus annuses 880 μg kolm korda päevas on 0,5%;
  • Levitamine. Plasmavalgud seostuvad flutikasoonfuroaadiga enam kui 99%;
  • Ainevahetus. Flutikasoonfuroaat eritub maksas metabolismi kaudu kiiresti süsteemsest vereringest. Sel juhul moodustub inaktiivne 17β-karboksüülmetaboliit. Kliiniliste uuringute andmed näitavad, et flutikasoonfuroaat ei lõhustu enne flutikasooni;
  • Aretus. Metaboliidid erituvad sapiga ja erituvad peamiselt soolestiku kaudu..

    Spetsiaalsete patsiendirühmade hulka kuuluvad:

    • Vanurid. Toimeaine kontsentratsioon Avamis võtvatel eakatel patsientidel ei ole arstide sõnul kõrgem kui noortel;
    • Lapsed. Avamise intranasaalse kasutamise korral annuses 110 mikrogrammi üks kord päevas on flutikasoonfuroaadi kontsentratsioon alla 10 pg / ml. Suurenenud kontsentratsiooni alla 6-aastastel lastel ei kinnitata;
    • Neerufunktsiooni häirega patsiendid. Neerufunktsiooni kahjustus ei mõjuta ravimi farmakokineetikat, kuna tervetel inimestel ei leita toimeainet uriiniga ja alla 1% metaboliitidest eritub neerude kaudu;
    • Maksafunktsiooni häirega patsiendid. 110 μg flutikasoonfuroaadi kasutamine selles rühmas ei põhjusta kortisooli pärssimist, seetõttu ei tohiks mõõdukas maksafunktsiooni häire põhjustada kliiniliselt olulisi sümptomeid, kui on ette nähtud ravimi standarddoos..

    Kvantitatiivselt määratud kontsentratsioonid leitakse 16% -l alla 12-aastastest lastest ja 31% -l vähemalt 12-aastastest patsientidest.

      Ravim Avamis on ette nähtud ninaõõne ja ninaneelu põletikuliste protsesside vastu võitlemiseks. Ravim kuulub glükokortikosteroidide hulka ja on ette nähtud intranasaalseks paikseks kasutamiseks. Ravimi peamine toimeaine on flutikasoonfuroaat, mis on kunstlik trifluoritud glükokortikoid, mis aitab peatada põletikulisi protsesse.

    Vaatamata asjaolule, et Avamise peamine toimeaine on fluoritud kortikosteroid (hormoon), ei sisene see süsteemsesse vereringesse ja sellel on eranditult kohalik toime..

    Flutikasoonfuroaat - sünteetiline trifluoritud GCS, millel on kõrge afiinsus glükokortikoidi retseptorite suhtes, millel on väljendunud põletikuvastane toime.

    Põletikuvastane, kortikosteroid.

    Desrinitis (Tšehhi Vabariik) või Avamis - mis on parem?

    Pihustuspihusti aktiivseks komponendiks on glükokortikoidi hormoon - beklometasoondipropionaat, mis erineb täielikult avamise toimeainest. Sellel tööriistal on antihistamiinivastane toime ja see pakub immunosupressiivset toimet. Tööriista saab kasutada mis tahes vormis allergilise riniidi korral ja see aitab toime tulla nohu vasomotoorse vormiga..

    Sellel ainel on täiendavaid vastunäidustusi, mis Avamisel puuduvad. Nende hulka kuuluvad raseduse esimene trimester, vanus alla 6 aasta, seenhaigused. Samuti ei saa te ravimit nasobk kasutada hingamissüsteemi tuberkuloossete kahjustuste, hemorraagilise diateesi korral. Suhtelised piirangud hõlmavad glaukoomi, amööbiat ja südameinfarkti. Tuleb meeles pidada, et Avamisel selliseid piiranguid pole..

    Teraapia ajal on oht hingamisteede kandidoosi, müalgia, laste arengu hilinemise tekkeks. Samuti tekitab ravim probleeme luude mineraliseerumisega. Sarnane toime ilmneb tavaliselt liiga suure annuse kasutamisel. Nasobekit kasutatakse tavaliselt 2–4 korda päevas, mis tekitab patsientidele teatud raskusi. Lisaks võib ravim provotseerida unisust..

    Putukas on palju odavam kui Avamis ja maksab umbes 200 rubla pihusti kohta.

    Pihusti peamine toimeaine on beklometasoondipropionaat (glükokortikoid), mis erineb Avamist täielikult. Erinevalt Avamist avaldab see antihistamiini ja immunosupressiivset toimet. Seda kasutatakse allergilise riniidi kõigi vormide, samuti vasomotoorse riniidi korral..

    Kasutamise vastunäidustustel on lisapunkte, mida Avamisel pole: seeninfektsioonid, hemorraagiline diatees, raseduse esimene trimester, alla 6-aastased lapsed, hingamisteede tuberkuloos. Nasobeki suhtelised vastunäidustused hõlmavad: müokardiinfarkti, glaukoomi, amööbiat (Avamisel pole neid vastunäidustusi).

    Ravimi manustamise ajal (sagedamini suurte annuste kasutamisel) oli erinevalt Avamisest harvadel juhtudel hingamisteede kandidoos, laste kasvupeetus, müalgia, luude mineraliseerumise rikkumine.

    Ravimi annus on samuti erinev, tavaliselt määratakse Nasobek 2–4 korda päevas, mis pole patsientidele eriti mugav. Tõsi, teatud aja möödudes, pärast kliinilise efekti saavutamist, vähendatakse süstimiskiirust 2 korda päevas.

    Nasobek põhjustab uimasust ja nõuab kutsealadelt tähelepanu, mis on seotud suurenenud tähelepanu kontsentratsiooniga.

    200 annuse pihusti hind on 180 rubla, mis on oluliselt madalam kui Avamis.

    Kuid hoolimata ravimi madalast hinnast on Nasobekil palju tõsiseid hoiatusi..

    Järeldus

    Farmakodünaamika ja farmakokineetika

    Avamys (Avamys) hormonaalne ravim või mitte?

    Ravim sisaldab fluoritud kortikosteroidi, seetõttu on see hormonaalne ravim, kuid kohalik toime.

    Pärast nina limaskesta imendub ravim, kuid mitte täielikult. See metaboliseerub maksas, kuid väikestes annustes ei saa selle kogust vereplasmas mõõta.

    Üle 99% flutikasoonist seondub valkudega. Kehas (maksas) ei jagune flutikasooniks.

    Toimeaine väljutamine kehast seedetrakti kaudu koos väljaheitega.

    Neeru- ja maksahaigustega (kerged) patsiendid ei avalda ravimile organismile kahjulikku toimet.

    Näidustused

    kasutatakse sümptomaatilise ravina allergilise riniidiga patsientidel.

    Suurenenud individuaalne tundlikkus ravimi komponentide suhtes.

    Ravim

    vastunäidustatud patsientidele, kes saavad ritonaviirravi.

    Ravimit ei kasutata alla 6-aastaste laste raviks..

    Ravimit tuleb raske maksakahjustusega patsientide puhul kasutada ettevaatusega..

    Vastavalt juhistele kasutatakse ninasprei "Avamis" ettevaatusega, kui:

    • ravimiallergia ravimi komponentide suhtes;
    • rasked maksahaigused ja funktsioonihäired;
    • alla kuueaastased lapsed;
    • samaaegne kasutamine ritonaviiriga.

    Mis aitab Avamist? Pihusti on ette nähtud:

    • hooajalise ja aastaringse allergilise riniidi sümptomaatiline ravi täiskasvanutel ja üle 2-aastastel lastel;
    • nina limaskesta turse leevendamine adenoididega.

    Avamise kasutamise vastunäidustus on ülitundlikkus flutikasoonfuroaadi ja ravimi muude komponentide suhtes. Raske maksakahjustusega patsientidel tuleb olla ettevaatlik, kuna flutikasoonfuroaadi farmakokineetika võib varieeruda.

    Avamise ninasprei on ette nähtud allergilise riniidi korral kompleksravi osana.

    Ninasprei kasutatakse ettevaatlikult koos:

    • rasked maksahaigused ja funktsioonihäired;
    • ravimiallergia ravimi komponentide suhtes;
    • samaaegne kasutamine ritonaviiriga;
    • alla kuueaastased lapsed.

    Avamis on näidustatud mitmeaastase või hooajalise allergilise riniidi sümptomite raviks nii täiskasvanutel kui ka 2-aastastel lastel.

    Avamis on vastunäidustatud inimestele, kellel on ülitundlikkus pihusti toimeaine või muu komponendi suhtes.

    Kuna flutikasoonfuroaadi farmakokineetilised omadused võivad muutuda, peaksid raske maksakahjustusega patsiendid kasutama Avamis't ettevaatusega.

    Analoogid

    Algse ravimi asendajana võite kaaluda järgmist:

    1. Sama toimeainega mometasoon põletikuvastase ja allergiavastase toimega nakkusliku ja viirusliku etioloogiaga nohu raviks. Peatab healoomuliste kasvajate moodustumise limaskestal. Hind - alates 350 rubla.
    2. Beklometasoon - sarnane tegevus nagu Avamis. Raseduse ja imetamise ajal on võimalik ravimit välja kirjutada, alustades ettevaatusega terapeutilist ravikuuri, arvestades koostoimet farmakoloogiliste ainetega, on hind 312 rubla.
    3. Nezanex koos mometasooniga, mida kasutatakse allergilise riniidi korral, täiendab ravikuuri bakteriaalsetes põletikulistes protsessides. Ärge kasutage limaskesta haavandite ega pikaajalise sinusiidi korral. Hind - alates 430 rubla.
    4. Erius - koos desloratadiiniga. Eemaldab tõhusalt allergilised ilmingud ja leevendab ummikuid, kuid sellel on rahustav kõrvaltoime, põhjustab sageli peavalu, pearinglust. Hind - 570 rubla.
    5. Polydex - keeruline koostis, sisaldab polümüksiin B, neomütsiinsulfaati, deksametasooni, fenüülefriini. Vastunäidustused - vanus kuni 15 aastat. Hind - 360 rubla.
    6. Flixonaas koos flutikasoonpropionaadiga, efektiivne pärast ühekordset kasutamist. Vähemalt kõrvaltoimed. Hind - 460 rubla.

    Loe edasi Kasutusjuhend tilgad Traumeel

    See pole Avamise analoogide täielik loetelu. Sellesse rühma kuuluvad Tafen Nasal koos budesoniidiga, Flix mometasoonfuroaatmonohüdraadiga (müüakse ainult retsepti alusel), Bekonase koos beklometasoondipropionaadiga. Sarnase toimega tilkade või pihuste valimisel peate konsulteerima oma arstiga.

    Kõrvalmõjud

    Ravimi kasutamisel

    Hingamissüsteemist: ninaverejooksud, nina limaskesta haavandilised kahjustused.

    Allergilised reaktsioonid: nahasügelus, lööve, urtikaaria, anafülaktiline šokk, Quincke ödeem.

    Ravimi pikaajalisel kasutamisel lastel võib ilmneda kasvupeetus..

    • anafülaksia;
    • ninaverejooks;
    • Quincke ödeem;
    • nõgestõbi;
    • lööve;
    • ninaõõne limaskesta haavandid.

    Arvamused Avamise kohta kinnitavad selliste negatiivsete tagajärgede võimalust nagu:

    • Ninaverejooks.
    • Lööve, naha sügelus, urtikaaria.
    • Quincke ödeem, anafülaktiline šokk.
    • Pikaajalise kasutamisega laste arengu hilinemine.
    • Nina haavandi kahjustused.

    Kõige sagedamini põhjustab Avamis teadlaste sõnul ninaverejookse, harvem - ülitundlikkust, anafülaksia, löövet, urtikaariat, Quincke ödeemi.

  • ninaverejooksud;
  • nina limaskesta mikrofloora muutus;
  • ebamugavustunne ninaõõnes;
  • rinalgia;
  • põletamine;
  • valu ninaõõnes;
  • ärritus;
  • kuivus;
  • nina vaheseina aukude moodustumine;
  • kasvupeetus;
  • ülitundlikkus;
  • anafülaktiline šokk;
  • angioödeem;
  • nahalööbed;
  • nõgespalavik;
  • peavalud;
  • nägemispuue.

    Rasedus

    Puudub teave ravimi Avamise mõju kohta emakas arenevale embrüole, seetõttu on raseduse perioodil ravimi võtmine võimalik ainult raviarsti ettekirjutuste kohaselt, kui ravimiga raseerimine on lapseootel ema tervise parandamiseks kohustuslik. Puudub teave Avamise mõju kohta lapse arengule ja kasvule, seetõttu soovitatakse lapse rinnapiimaga toitmise perioodil välja kirjutada ravimid ainult hädaolukorras..

    Informatsioon Avamise kasutamise kohta raseduse ja imetamise ajal ei ole piisav. Flutikasoonfuroaadi eritumist rinnapiimaga ei ole uuritud. Avamis tuleks vastavalt juhistele välja kirjutada ainult juhul, kui oodatav kasu emale kaalub üles võimaliku ohu lootele.

    Nagu arst on määranud, võivad rasedad ja rinnaga toitvad naised Avamis't kasutada minimaalsetes lubatud annustes ettevaatusega..

    võib raviarst raseduse ajal välja kirjutada, kui oodatav kasu emale on suurem kui potentsiaalne oht lootele.

    Ravimit võib imetamise ajal välja kirjutada minimaalsetes efektiivsetes annustes.

    Reeglina ei ole raseduse ajal ja rinnaga toitmise ajal ravimit välja kirjutatud.

    Üleannustamine

    Ravimi võtmine isegi liiga suurtes annustes ei põhjusta joobeseisundi märke ega põhjusta soovimatute kõrvaltoimete teket..

    Kliiniliste uuringute kohaselt ei täheldatud kõrvaltoimeid, kui intranasaalselt kasutati kuni 2640 μg ravimit päevas rohkem kui 3 päeva. Ägeda üleannustamise korral on muu ravi kui meditsiiniline järelevalve ebatõenäoline.

    Praegu on teateid selle ravimi üledoseerimise kohta

    ei teatatud. Suurte ravimiannuste kasutamisel peaks jälgima patsiendi seisundit.

    Spetsiifilist antidooti pole. Üleannustamise korral on näidustatud sümptomaatiline ravi..

    Meetod ja rakenduse omadused

    Avamis kasutatakse intranasaalselt (ninas). Maksimaalse terapeutilise efekti saavutamiseks on vaja kinni pidada tavalisest raviskeemist. Toime algust võib täheldada 8 tunni jooksul pärast esimest süsti. Maksimaalse efekti saavutamiseks võib kuluda mitu päeva..

    Patsiendile tuleb hoolikalt selgitada viivitamatu toime puudumise põhjust. Hooajalise ja mitmeaastase allergilise riniidi sümptomaatiliseks raviks täiskasvanutel ja vähemalt 12-aastastel noorukitel on soovitatav algannus 55 mikrogrammi (2 pihustust) kummassegi ninasõõrmesse üks kord päevas (110 mikrogrammi päevas)..

    2–11-aastastele lastele on soovitatav algannus 27,5 mikrogrammi (1 pihustus) kummassegi ninasõõrmesse üks kord päevas (55 mikrogrammi päevas). Soovitud efekti puudumisel annuses 27,5 μg (1 pihustus) mõlemasse ninasõõrmesse 1 kord päevas on võimalik annust suurendada 55 ng-ni (2 pihustust) kummassegi ninasõõrmesse 1 kord päevas (110 μg päevas). Kui sümptomid on piisavalt kontrolli all, soovitatakse annust vähendada 27,5 mikrogrammini (1 pihustus) kummassegi ninasõõrmesse üks kord päevas (55 mikrogrammi päevas)..

    Flutikasoonfuroaadi intranasaalse kasutamise kohta alla 2-aastaste laste hooajalise ja mitmeaastase allergilise riniidi raviks ei ole piisavalt andmeid. Eakad patsiendid ei vaja annuse kohandamist.

    Ravimi kirjeldus Avamis

    See ravim sisaldab fluoritud kortikosteroidi. Pihusti toimeaine on flutikasoonfuroaat. Sellel tööriistal on võimas põletikuvastane toime. Selle maksumus on umbes 550 rubla.

    Ravim on efektiivne aine allergilise riniidi tekkes. Seda kasutatakse ainult intranasaalselt. Enne sissejuhatust peate pudelit raputama, seejärel eemaldama kaitsekorgi ja vabastama toote õhku.

    Pihusti pealekandmiseks peate tegema järgmisi toiminguid:

    1. Kallutage pea, sisestage pihusti ninasse ja suunake otsik nina vastassuunas.
    2. Vajutage pihusti nuppu ja hingake läbi nina.
    3. Hingake suu kaudu välja.
    4. Teise augu jaoks järgige samu samme..
    5. Sulgege pihusti kate.
    6. Pärast kasutamist pühkige otsik kuivaks..

    Annuse peaks valima spetsialist sõltuvalt vanusest:

    • täiskasvanutele ja lastele pärast 12. eluaastat on ette nähtud 2 süsti;
    • lastele vanuses 6-12 aastat näidatakse 1 süst;
    • eakad inimesed ei saa helitugevust reguleerida.

    Hea tulemuse saavutamiseks tuleb ravimit regulaarselt kasutada. Reeglina ilmneb toime 8 tundi pärast esimest rakendust. Maksimaalne tulemus saavutatakse mõne päeva pärast. Teraapia kestuse määrab arst. Mõnikord peate ravimit kasutama kogu allergeeniga kokkupuutumise aja jooksul.

    Polüdeks

    Flixonaas

    Ravimite koostoime

    Toimeaine ja teiste ravimite koostoime kliinilist uuringut ei tehtud..

    Samaaegne manustamine ritonaviiriga ei ole soovitatav, kuna flutikasoonfuroaadi süsteemne ekspositsioon võib suureneda.

    Uuringute ajal ei täheldatud ühtegi uuringut..

    Kombinatsioon ritonaviiriga ei ole soovitatav, et vältida flutikasooni mõju vastastikust tugevnemist.

    Avamise ravimeid ei tohiks võtta samaaegselt seenevastase ravimiga Ketoconazol ja teiste tsütokroom P450-st saadud ravimitega. Sellised ravimid võivad vähendada Avamise efektiivsust. Puuduvad tõendid teiste ravimite negatiivse mõju kohta.

    Uuringute ajal ei täheldatud ühtegi uuringut. Kombinatsioon ritonaviiriga ei ole soovitatav, et vältida flutikasooni mõju vastastikust tugevnemist.

    Ravimi kombineeritud kasutamisel

    kortikosteroididega süsteemseks kasutamiseks tuleks kaaluda Avamise võimalikku süsteemset toimet.

    Ravimi kombineeritud kasutamine ritonaviiriga on vastunäidustatud, kuna suureneb flutikasoonfuroaadi süsteemse toime tekkimise oht..

    Ravimi samaaegsel kasutamisel koos CYP 3A4 inhibiitoritega on võimalik tugevdada ravimi Avamise süsteemset toimet, seetõttu tuleb seda kombinatsiooni määrata ettevaatusega.

    Ladustamistingimused

    Soovitatav on hoida kuivas kohas, otsese päikesevalguse eest kaitstult temperatuuril 15–25 kraadi.

    Kõlblikkusaeg - 3 aastat.

    Pärast ravimi esimest kasutamist on kõlblikkusaeg 2 kuud..

    Ravimeid on soovitatav hoida lastele kättesaamatus kohas ja valguse käes temperatuuril, mis ei ületa 30 ° C. Ärge külmutage ravimit. Ravimi kõlblikkusaeg on kolm aastat alates valmistamise kuupäevast. Pärast kõlblikkusaja lõppu ei saa ravimeid kasutada ja need tuleb hävitada vastavalt sanitaarstandarditele.

    Avamise ninasprei tuleks hoida temperatuuril kuni 30 ° C. Mitte külmuda. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

    Kehtivusaeg: 3 aastat.

    Asukohas, mis pole lastele kättesaadav. Temperatuuril 0 kuni 30 kraadi. Vältige ravimite külmumist.

    Ülevaated

    Avamise pihusti ülevaated on head. Foorumid märgivad ravimi kõrget efektiivsust, kasutusmugavust. Ninatilgad leevendavad nina limaskesta turset ja leevendavad ebamugavustunnet. Ainus, mis häirib, on suhteliselt kõrge hind ja asjaolu, et ravim on hormoon.

    Arvustused sinusiidi kohta: hoolimata asjaolust, et haigus ei ole ravimi võtmise otsene näidustus, kirjutatakse see välja üsna sageli. Ninasprei leevendab ummikuid ja turset, võimaldab teistel ainetel vabalt tungida põletiku kohale.

    Laste poolt tehtud ülevaated: arstid määravad lastele sageli adenoide määrava Avamise, see viib seisundi paranemiseni. Ninaverejooksud (tavaliselt pärast väga pikka sissevõtmist) ja limaskesta haavandid esinevad harva.

    Avamise pihusti kohta on patsientide hinnangud positiivsed. Märgitakse ravimi kõrget efektiivsust ja kasutusmugavust. Ninatilgad leevendavad nina limaskesta turset ja leevendavad ebamugavustunnet.

    Ninasprei leevendab ummikuid ja turset, võimaldab teistel ainetel vabalt tungida põletiku kohale, see on sageli ette nähtud sinusiidi korral. Arstid määravad adenoididega lastele sageli Avamise, mis viib paranemiseni. Selle tööriista puuduseks on suhteliselt kõrge hind ja hormonaalne koostis.

    Avamise hind, kust osta

    Avamise (120 ninasprei) keskmine maksumus Moskvas on 636 rubla. Saadaval retsept.

    Ravimit tuleks hoida temperatuuril mitte alla 15 ° C varjutatud kohas. Avamata pudel kehtib kolm aastat alates valmistamise kuupäevast. Pärast esimest kasutamist säilitab ravim oma aktiivsuse ainult 2 kuud.

    Välja antud retsepti alusel. Apteekides (Moskva) asuva ninasprei Avamise keskmine hind on 120 doosi kohta 715 rubla. Minskis müüakse ravimit hinnaga 22-31 bel. rubla. Ravimi maksumus Kiievis ulatub 226 grivnani, Kasahstanis - 4530 tenge (120 annust).

    Avamise sprei keskmine hind on 520 rubla ravimi 120 annuse kohta. Osta 30 annust tilka Ukrainas maksab - 57 UAH, 60 annust - 95 UAH.

  • Loe Nohu Lastel

    Aminohape
    Kasutusviis Kõrvalmõjud Vastunäidustused Rasedus Koostoimed teiste ravimitega Üleannustamine Ladustamistingimused Vabastusvorm Struktuur Lisaks
    Aminokaproehape - hemorraagiline ravim, on fibrinolüüsi inhibiitor.
    Roheline tatt raseduse ajal - ravi, põhjused
    Raseduse ajal panevad talitlushäired naist muretsema areneva lapse elu pärast. Isegi kerge nohu, rääkimata rohelisest räätsast, on kehas nakkusallikas.Viiruslikud infektsioonid on eriti ohtlikud, kui platsenta moodustumine pole veel lõppenud (kuni 16.
    Odontogeenne sinusiit: ravi, põhjused ja sümptomid
    Odontogeenne sinusiit on nakkuslik ja põletikuline protsess ninakõrvalurgetes (ninakõrvalkoobaste sinus), mis areneb hambajuurte, luukoe või ülemise lõualuu igemete patoloogia tagajärjel.